YİĞİT AJANS
nasa
Whatsapp
05423889110Whatsapp İhbar Hattı
  • 12-12-2022 15:25

Yılların Tecrübesiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Yılların Tecrübesiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Faaliyetler Yürüten Doruk Yaşam Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü Yılların Tecrübesiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Cahit YİĞİT /  Yüksekova Halkın Sesi Gazetesi  

Yüksekova ilçesinde Faaliyetler Yürüten Doruk Yaşam Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü Yılların Tecrübesiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.  Doruk Yaşam Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü'nü Yakında Tanıyalım...

''2018'de faaliyete başlayan Yüksekova'nın ilk Kreş ve Gündüz Bakım Evi olan Doruk yaşam Kreş ve Gündüz Bakımevi 15 yıllık özel eğitim tecrübesi olan Özdil Eğitim Kurumlarının çatısı altında kurulmuştur.

Yenilenen konsepti ile Kreş ve Gündüz Bakım Evi çocuklarımıza bir yuva sıcaklığı sunuyor bir kreş düşünün akşam çocuklar oradan ayrılmak istemiyor bir kreş düşünün Montessori, Finlandiya eğitim sistemi ve yerel, ulusal tüm eğitim modellerini sentezleyerek bir konsept ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor. Alanında uzman çocuk gelişimci öğretmenlerin öncülüğünde tamamen bağımsız bir binada son derece güvenlikli bir ortamda çocuklar bilgiyi öğrenmeyi öğreniyorlar.

Her gün öğretmenler eşliğinde çocuklarımızı evlerinden alıyor ve yine gün bitiminde öğretmenler eşliğinde çocuklarımızı güvenli bir şekilde velilerimize ulaştırıyoruz aynı zamanda Kreş ve Gündüz Bakımevimiz 24 saat kamera sistemleri ile kontrol edilmekte. 

Çocuklarımızı sadece iç ortama mahkum bırakmıyoruz aynı zamanda onlarla sürekli bahçe etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve doğanın keşfi ile ilgili etkinlikler düzenliyoruz.

Çocuklarımızın bütünlüğünü gözeterek zihinsel bedensel ve psikolojik gelişimlerini destekleyen eğitim veriyoruz.

Pratik bir ortamda eğitim programımız ile çocuklarımızın kişilik özelliklerini bağımsızlık, yaratıcılık, sorumluluk ve paylaşma duygularını geliştirmeyi toplum kurallarını öğrenmeyi ve yerinde kullanabilmeyi sağlıyoruz.

Liderlik duygusunu ve öz bakım becerilerini geliştirmeyi sağlıyoruz.

İlgi duydukları konulara kolayca konsantre oldukları gibi diğer konulara da konsantrasyonlarını sağlamaları için motive ediyoruz.

Meraklı aktif ve araştırmacı birer birey olmaları için yaratıcılık ve yeteneklerini desteklemeyi sağlıyoruz.

Doğa ve dünya ile bağlantı olmalarını sağlıyoruz.

Evlerindeki sıcaklık ve güven duygusunu okulumuzda da yaşamalarını ve her şeyden önemlisi mutlu olmalarını hedefliyoruz.

Bunun için aktif öğrenme, problem çözmede değişik araç ve gereçler kullanma, beyin Fırtınası, fen ve doğa çalışması, verilen bir problem durumunun tanımlayabilme, çeşitli çözüm yolları önerme ve uygun olanı tercih ederek çözüm yollarını denemeyi destekleyici aktiviteler yapıyoruz.

 

* Mantıksal ardışıklığı oluşturma ve sonuçlarını anlama yeteneği destekleyici aktiviteler

* nesneleri eşleştirme

* Sınıflama

* gruplayabilme ve sıralayabilme

* dikkati arttırma

* benlik algısını geliştiren aktiviteler

* diğer çocuklarla ve yetişkinlerle birçok durumda etkileşimde bulunmayı desteklemek

* kendine güvenli ve bağımsız hareket etmeye öğrenebilecekleri aktivitele

* kendi vücudunu ve yeteneklerini keşfedebilme

* iyi koordineli ve ritmik hareket etme becerisini kazanmayı

* sevmeyi sevilmeyi

* başkalarının hakkına saygı göstermeyi

* kendi haklarını korumayı

* insanlar arasında doğru ilişkiler kurmayı destekleyici aktiviteler düzenliyoruz.

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.