Sabah saatlerinde Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Bahçıvan  burada Oda Başkanı Salih Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odasını gezen Bahçıvan burada yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti.Sohbetin ardından Bahçıvan'a yöreye özgü kilim hediye edildi.

Tewr54

Ardından Bahçıvan,Tarımsal Kalkınma ve Kadın Kooperatifinde (DEMETER)  Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı.

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan burada  Yüksekova Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada,

İki gündür Şırnak ve  Cizre de olduklarını akabinde Hakkari ve Yüksekova’ya geldiklerini söyledi.

3 günü tamamlayan bir seyahat içerisinde olduklarını belirten Bahçıvan şunları kaydetti:

“Her bir noktası bizim için değerli izlenimler oluşturan anlam ifade eden ve gelecek adına da umut veren bir seyahat.

Bizim İçin tabi en önemli nokta bölgenin bir huzur ortamına kavuşmuş olması. Bu konuda emeği geçen katkı sunan herkese bölge halkına ve kamu görevlilerine çok teşekkür ediyorum.

Bölgenin inşallah elde etmiş olduğu huzuru pozitif yönde geliştirmesi ve bu bölgenin fırsatları daha da başka alanlara kaydırılması anlamında bir anlam ve değer ifade edecek. Bizim bu seyahatimizde hem buna şahit olmak hem de bölgenin geleceğine dönük olan gelişmeleri yerinde görmek adına iyi bir örnek teşkil edecek diye umuyorum.

Hem aramızda ki sanayici arkadaşlarımız hem de bizimle beraber olan medya mensupları burda elde etmiş oldukları bu değerli görüş ve fikirleri ilerde başka alanlarda ve başka alanlarda da kullanarak bölge için fahri görevli olarak bu konunun pozitif anlamda yayılması noktasında ki görevlerini yapacaklar diye düşünüyorum”.