DEM Parti milletvekilleri, Kurban Bayramı dolayısıyla Yüksekova Belediyesi'ne bayram ziyaret etti. 
Yüksekova Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleşen ziyarete DEM Parti Grup Başkan Vekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Bitlis Milletvekili Hüseyin Olan, Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü, DEM Parti Hakkari Milletvekili Onur Düşünmez, HDP eski Milletvekili Sait Dede ve DEM Parti Yüksekova Eş Başkanları Ercan Sevmez ile Filiz Saygı ve Anneler katıldı. Belediye Hizmet binası önünde gerçekleşen ziyarette milletvekillerini Yüksekova Belediye Eş Başkanları Şadiye Kırmızıgül ile Şoreş Diri karşıladı. 

"KÜRT HALKININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI İPOTEK ALTINA ALINMAK İSTENİYOR"
DEM Parti Grup Başkan Vekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, ziyarette yaptığı konuşmada herkesin bayramını kutlayarak şöyle konuştu, " Hakkari halkının iradesi 3 defa gasp edildi. Bir kez daha sandık iradesi hiçe sayıldı. Kürt halkının seçme ve seçilme hakkı ipotek altına alınmak isteniyor. Biz bu zulmü, bu gaspı, bu talanı kabul etmiyoruz. Kürtlerin kazanımlarını yok ederek, Kürtlerin bugüne kadar dişiyle tırnağıyla elde ettiği ne varsa onları yok ederek yol almaya çalışıyorlar, ayakta kalmaya çalışıyorlar. Biz nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı şekilde mücadele edeceğiz ve bundan sonra da bu yoldan şaşmayacağız."

"HİÇBİR ŞEY BİTMİŞ DEĞİL"
“Bir oldu bitti ile kayyum geldi, süreç bitti diye düşünenlere Yüksekova'dan seslendiğini belirten Koçyiğit, “Hiçbir şey bitmiş değil. Biz kayyumun olduğu ilk gün nasıl mücadele ettiysek, nasıl hakkınızı savunduysak, nasıl halkımızla beraber sokakta olduysak, bundan sonraki süreçte de çeşitli biçimlerde mücadelemizi büyütmeye, direnmeye, kayyum gaspına karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Gerçekten Hakkari ve Yüksekova her zaman mücadelesiyle, duruşuyla bize kılavuz olmuştur. Bizim her zaman dönüp baktığımız bir kentimizdir. Bu anlamıyla emek veren arkadaşlara, parti yöneticilerime, MYK üyelerine, belediye eş başkanlarımıza herkese teşekkür ediyorum” dedi.

2-452

5-218

6-149

Muhabir: VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ