Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan duyuru sonrasında, 2023-2024 AÖL 1. dönem sınav sonuçları açıklandı.

2023-2024 AÖL sınav sonuçları, lise eğitimini açık lisede devam ettiren öğrencilerin gündeminde yer alıyor. MEB tarafından yapılan 2023-2024 AÖL 1. dönem sınav sonuç duyurusu sonrasında, sonuç ekranı erişime açıldı. İşte AÖL 1. dönem sınav sonuçları sorgulama ekranı.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Sınav sonuçları aolweb.meb.gov.tr adresinden yapılacak.. Adaylar T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle sonuç sorgulayabilecek.

Adaylar öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx adresi üzerinden sonuç bilgisini görüntüleyebilecek.

AÖL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

AÖL 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR!

Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sınav katılım ücreti yatırıldıktan sonraki iş gününde sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor. AÖL kayıt yenileme yapmayan adaylar 2. dönem sınavlarına katılamayacak. AÖL kayıt yenileme işlemleri 4 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

AÇIK LİSE 2. DÖNEM SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU!

AÖL 2 .dönem sınavlar 16-17 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek. Açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi sınavları da bu tarihte yapılacak.

Editör: Erkan Çobanoğlu