Ölmez yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"İçerisinde bulunduğumuz demokrasi yarışında, şahsıma ve aileme yönelik şimdiye kadar yapılan çirkin saldırılara rağmen, Hakkari değerlerini korumak ve yaşatmak adına esasen hiçbir kimseye cevap vermemeyi düşünüyordum.Ancak siyasetin doğasında eleştiri ve fikir ayrılıkları vardır. Maalesef, kendi çıkar ve menfaatleri için hakaret, küfür ve iftira gibi yöntemlere başvuran karanlık bir grup bulunmaktadır. Bu grup daha düne kadar kendi hesaplarına uymadığı için kendi dava arkadaşlarına kumpas kurup kendi iradelerine darbe yapmış bir gruptur. 

Hakkâri tarihinde görülmemiş mahşeri bir miting gerçekleştirdik ve kaybedecekleri öngörüsüyle iftira ve hakaret siyasetine başladılar.2006 yılında kiralık bir iş makinesiyle madenciliğe başladım ve ailemle birlikte büyük emeklerle yerin bir kilometre altında madencilik faaliyeti göstermekteyiz. Şirketimiz bünyesinde 2000 insanımıza iş imkânı sağlıyoruz ve %90’ı Hakkârilidir. Ayrıca ilimizde en yüksek maaş skalasına sahip şirketiz. Yeraltı kaynaklarını ülkemizin yasaları ve mevzuatları çerçevesinde işletiyoruz. Ülkemizde vergi sıralamasında 63. sıradayız ve yaptığımız bütün harcamalar kayıt altındadır.

Ankara’da bütün yıl kumar oynayıp Nevroz kutlaması için Hakkâri’ye gelip ahkam kesenler, önce kendi iç dünyalarıyla hesaplaşsınlar. Halkımıza olan saygımızdan ve kirli siyasete alet olmamak için bazı bilgileri paylaşmıyoruz. 

Yerel seçimler hizmet yarışıdır:
- İşsizlik, sefalet gibi vaatler dışında, Hakkâri vizyonunuz nedir?
- Bize hakaret ve siyasi spekülasyonlar dışında hedefleriniz nelerdir?
- Halkımızın hangi sorunlarına çözüm getirdiniz?
- Çocuklarımızın güvenliği ve geleceği için neler yapmayı planlıyorsunuz?

Halkımıza ve insana saygımızdan siyaseti belden aşağıya yapmamaya sadece Hakkâri gençleri için iyi bir gelecek hayali kurmaktan başka bir amacımız olmadan bu sürece devam edeceğiz. Biz adaylık sürecinden önce olduğu gibi, seçildiğimizde de, halkımızın sorunlarını çözmeye devam edeceğiz.Derdim Hakkâri | Derdê min Colemêrge"dedi.

A1-51

Kaynak: YÜKSEKOVA HALKIN SESİ