31 Mart yerel seçimlerinde Urfa Büyükşehir Belediyesi’ni Yeniden Refah Partisi kazanmış, Delioğlu’nun “mevsimlik işçiler için gittikleri yerde tatil yaptıkları” şeklindeki açıklaması da tartışma yaratmıştı.

Delioğlu, “Mevsimlik tarım işçilerinin problemi buradan oraya çalışmaya gitmek değil, gittikleri yerde şartların biraz zor olması.Yoksa bunların çoğu bu şekilde yaşamaya artık bir yaşam biçimi olarak hatta kendilerine tatil olarak görenler var" demişti.

Delioğlu, tepkiler üzerine açıklamasının yanlış anlaşıldığını savunmuştu.

İstifa ettiğini duyuran Delioğlu, X hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bir yılı aşkın bir süredir üstlendiğim AK Parti İl Başkanlığı görevimden uzun zamandan beridir affımı istemiştim.

Bugün itibarıyla bu talebimi yineledim. Takdir Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizindir. Bu vesile ile AK Parti saflarında bana bu şerefli görevi layık görüp, ilimize hizmet etme fırsatı veren başta Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Teşkilat Başkanımız Sn. Erkan Kandemir’e ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.

Bu zorlu süreçte birlikte omuz omuza yol yürüdüğümüz mesai arkadaşlarıma, destek veren Milletvekillerimize ve beraber çalıştığım tüm kademedeki teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.

Şimdi her zamankinden daha istekli ve daha heyecanlı bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızın mücadelesinde hep yanında ve hep izinde olmaya devam edeceğim. AK Parti Türkiye’nin tarihidir. AK Parti Türkiye’nin inancıdır.

AK Parti Türkiye’nin geleceğidir. Tarihimize, kültürümüze, inancımıza ve geleceğimize sahip çıkmak üzere mücadelemiz devam edecektir…"

Urfa'da 31 Mart Yerel Seçimleri'nde büyükşehir belediyesi ve Karaköprü AK Parti’den Yeniden Refah Partisi'ne; Birecik, Bozova, Halfeti, Ceylanpınar, Viranşehir ve Hilvan da DEM Parti’ye geçmişti.

Editör: Erkan Çobanoğlu