Ankara Kahvaltı Festivali 2024, Altınpark Expo Center'da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Bu yılki fuar, Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılarla zenginleşiyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Zz-123

 Hakkari'nin Çukurca ilçesi ile özdeşleşen Zap Markası ürünlerinin yanı sıra Konya ve Karaman'ın özel üretim peynirleri, Çanakkale'nin Ezine peyniri ve daha birçok yörenin coğrafi işaretli yiyecekleri bulunuyor.

Çukurca'nın Zap Markası ürünleri stantlarda yerini aldı 

 Hakkari'nin Çukurca'nın artık festivallerle anıldığını belirten Kaymakam Kumcu, şu ifadelerde bulundu; 'Bu festivalde yer almaktan gurur duyuyoruz. Hakkari Çukurca artık festivallerle anılıyor. Bugün İstanbul, Ankara ne kadar güvenli ise Çukurca'da o kadar güvenlidir. Zap vadisinde rafting yapılıyor. Hakkari'de kayak yapılabiliyor. Çukurca tahinimiz artık tescillendi. Tüm misafirlerimizi yöresel tatlarımızı tatmaya davet ediyoruz. Tahinimiz artık Dünya'nın bir çok ülkesine satılıyor. Burada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım'' dedi.

Anadolu'nun zengin kahvaltı kültürünü dünyaya tanıtan festivalde, yöresel lezzetlerin tadına bakmak isteyenler için Altınpark Expo Center'da kapılar 25 Şubat saat 19.00'a kadar açık olacak.

Zzzz-5

Zzz-20

Muhabir: MEHMET ÖZKAN /YÜKSEKOVA HALKIN SESİ