Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Gençlik ve Spor bakanlıkları, Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı ve Belediyesinin iş birliğinde düzenlenen '5. Çukurca Foto safari ve Doğa Sporları Festivali devam ediyor. İlçe tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen festivalin 3. gününde off-road yarışması düzenlendi. Renkli görüntülerin gerçekleştirildiği festivalde Farklı illerden getirilen 5 off-road aracıyla, Bayrak Tepe yolunda hazırlanan parkurda yarıştı. Doğa severlerin ve Vatandaşların yoğun il gösterdiği etkinlikte, Vali Çelik ve Kaymakam Mert Kumcu da off-road aracı kullandı. 'Çukurca ilçesi adrenalin yaşamak isteyenler için çok güzel bir coğrafyaya müsait olduğunu belirten Vali Çelik şu ifadelerde bulundu;

"Dünyanın en iyi dağcıları Çukurca ilçemizde tırmanış, Yamaç paraşüt gösterini sundu. Şuan sınırın 49, taşının aşağısındayız. İstanbul'dan birçok off-raodçu, şuan burada. Çukurca ilçemize 300'e yakın fotoğraf sanatçısı her anı, içine sevgi koymaya, yaşadığımız saygıyı ve birbirimize olan sevgiyi de fotoğraf karelerinin içine sığdırmak için geldi. Gelen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hakkari'de huzur var. Her köşesinde turizm altyapısı ve potansiyeli var. İnşallah Rabb'im bu huzuru bozmaz, birliğimizi, beraberliğimizi daim eyler.'' dedi.

Bayrak Tepe yolunda düzenlenen etkinliğe Hakkari valisi Ali Çelik, Vali Yardımcısı Furkan Berber, Kaymakam Mert Kumcu, 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Atilla Dündar, Belediye başkanı Nazmi Demir, Jandarma Komutanı Binbaşı Engin Çağlayan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz da katıldı.

51-178

50-299

55-156

Muhabir: MEHMET ÖZKAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ