Fenerbahçe'de başkanlık seçimi için geri sayım başlarken, Ali Koç'un ardından Aziz Yıldırım da adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.

Kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım, haziran ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olma kararı aldı. Yıldırım, 15 Mayıs Çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını resmen duyuracak.

Fenerbahçe başkanlığına aday olmak için gerekli imzaları hafta içinde Yüksek Divan Kurulu'na teslim edecek olan Yıldırım, 6 yıl sonra güçlü bir liste ile başkanlığı yeniden Ali Koç'tan almayı hedefliyor. 

Açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Çarşamba günü yapacağımız toplantıda Fenerbahçe’nin kongresinde başkanlığa aday olacağımı açıklayacağım. Kimseyle kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde organizasyon içinde geleceğiz. Bizim kavgamız Fenerbahçe'nin büyüklüğüdür, büyük olmasıdır, onu sağlamaktır. Zaten Fenerbahçe büyüktür, ona küçük dokunuşlarla hem bizim hem yönetimin bazı hatalarını düzelterek Fenerbahçe camiasını birleştirerek, tribünleri, kongre üyelerini 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi bir araya getirerek o güç birliğiyle Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını sağlamak istiyoruz." dedi.

TRİBÜNLERDE AZİZ YILDIRIM SESLERİ

Fenerbahçe tribünleri, ligin 36. haftasında oynanan Kayserispor maçının 75. dakikasından itibaren "Yönetim istifa" ve "Ali Koç istifa" şeklinde sloganlar attı.

Yönetimi istifaya davet eden sarı lacivertli taraftarlar, bir süre de eski başkan Aziz Yıldırım lehine tempo tuttu. Tribünlerin büyük bölümü ise, Kurbağalıdere tarafındaki kale arkasından yükselen Aziz Yıldırım tezahüratına tepki gösterdi.

Editör: Erkan Çobanoğlu