Cumhuriyet, 23 Nisan, Sermaye Piyasası Kurulu ve Vali İdris Akbıyık ilk ve ortaokullarından öğrencilerin 5’er oyundan toplamda 20 oyun sergiledikleri yarışmalar oldukça heyecanlı geçti. Halat çekme, yumurta taşıma, mendil kapmaca, şaşırtmaca, sandalye kapmaca, minder oyunu, davul zurna oyunu, istasyon, çekirge, çatlat- patlat oyunu, yakan top, çin çan, kabakçı amca ve kurt baba gibi geleneksel oyunlar ilgiyle izlendi.

Hakkari Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, çocukların oynarken aynı zamanda da öğrendiklerini söyledi. Yılmaz, etkinliğin bir amacının da çocukları dijital bağımlılıktan uzak tutmak olduğunu belirterek, "Biz çocuklara, küçük yaşlardan itibaren tamamen akademik bilgiler yükleyelim istemiyoruz. Çocuklar, açık havada gerçekleştirilen bu etkinlikte arkadaşlarıyla keyifli anlar yaşarken, aynı zamanda sosyal becerilerini de geliştirme fırsatı buldu. Etkinlik boyunca çocukların yüzlerinden eksik olmayan gülümsemeler, organizasyonun amacına ulaştığını gösterdi. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Etkinliğe İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Vekili Buğra Karadağ, İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Eğitim Müfettişleri Başkanı Mesut Artuş da katıldı.

Sa-8

Editör: Erkan Çobanoğlu