31 Mart yerel seçiminde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kazandığı Iğdır Belediyesi'nin borcu açıklandı.

Belediyenin açıkladığı tabloya göre, 9 Nisan itibariyle toplam borç 743 milyon 653 bin 414 lira.

“Birçok hizmeti dahi sekteye uğratacak düzeyde”

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Iğdır Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, şu ifadeleri kullandı:

"Maalesef ki ortaya çıkan vahim borcun, belediye olarak halkımıza verilmesi gereken anayasal hak temelindeki birçok hizmeti dahi sekteye uğratacak düzeyde olduğu anlaşılmıştır.

Fakat bu kötü tablo, karamsarlığa kapılma sebebi olmamakla birlikte bizlerin halk için halk katılımcı şeffaf belediyecilik anlayışımıza olan inançla daha çok çalışmamız gerektiğini göstermiş olup her koşulda aşılacağını da paylaşmak isteriz."

Sürdürülebilir projeler üreteceklerini söyleyen Güneş, "Gelir-gider tablosundan da görüldüğü üzere, aradaki makası kapatmak için proaktif bir anlayışla sürdürülebilir projeler oluşturup halkımıza hak ettiği sürdürülebilir hizmeti sununcaya kadar geceli gündüzlü çalışarak mesai harcayacağız. Iğdır, hak ettiği ferah yarınlara kavuşuncaya kadar her türlü zorluğa rağmen halkımızla omuz omuza çalışacağız ve aydınlık yarınları hep birlikte inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ttp

Editör: Erkan Çobanoğlu