Iğdır İl Özel İdaresi Bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur'an'ı Kerim okundu. Törende konuşan Genel Sekreter Yüksel Kasım Çarman, alınan yeni araçlar ile İl Özel idaresinin her alanda etkin bir hizmet sunacağını belirterek yani alınan asfalt üretimi tesisi ile şehre daha çok ekonomik bir hizmet sunacaklarını belirterek; “Bu kadar geniş ve zorlu bir coğrafya içerisinde mevcut fiziki varlığımız ve bütçe imkanlarımız ile değindiğim görevleri layıkıyla yerine getirmek için maliyetlerimizi düşünmek için çalışıyoruz. Bu çerçevede hizmet yatırım alanlarda da verimli olmak için ekonomik şartlarda hizmet üretmek adına Tuzluca ilçesi Sürmeli köyünde bir firmaya ait ait saatte 200 ton üretim kapasitesine sahip tesisin hepsini 46 milyon liraya satın aldık” dedi.

Törende bir konuşma yapan Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz son 20 yılda Iğdır'da çok önemli mesafe kat edildiğini söyleyerek alınan yeni araçlar ile şehrin daha iyi hale getirileceğini söyleyerek; “Benim İl Özel Genel sekreterinden bir ricam olsun. Hani cumhurbaşkanımızın dediği gibi durmak yok yola devam. Ama normal çalışmayalım fazla dertlenelim gece gündüz bunu yaptık bitti beklemeyelim daha ne yapalım diye çalışalım” dedi.

Iğdır Valisi Ercan Turan ise Iğdır'a her alanda en iyi hizmeti yapmak için çalıştıklarını dile getirerek; “İlimizin ihtiyaçları çok fazla dertlerimiz çok fazladır. Gerçekten çok büyük dağ gibi bir yükün altında olduğumuzu biliyorum. Ama şunu da biliyorum siz değerli ekip arkadaşlarımızla buradaki basınımızın güzide temsilcileri ile bu yükü kaldıracağımızı biliyorum” dedi.

Konuşmaların sonunda dualar eşliğinde kurdele ve kurban kesimi yapıldı.