Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Keskin’in girişimleriyle ilçenin 5 mahallenin öğrencilerine hizmet verecek şekilde İlçenin Güngör Mahallesi'nde 5 yıldızlı Genç Ofis açıldı.

Ssss-5

Yıllardır ilçede kütüphanelerin olmaması vatandaşları mağdur ediyordu. 5 mahallenin öğrencilerine hizmet veren 5 yıldızlı kütüphane yoğun ilgi görürken, öğrencilerin rahat ders çalışmaları için sahur vaktine kadar açık kalacak.

“Tek gayemiz Yüksekova’mıza hizmet etmektir”

Eskiden böyle imkanlarının olmadığını ve şimdiki gençlerin şanslı olduğunu dile getiren Keskin, “Bundan önce öğrencilerin sahur vaktine çalışacak ortamları, etüt merkezleri yoktu. Allah’a şükürler olsun ki Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımızın destekleriyle bölgeye 5 yıldızlı ofis ve içinde oldukça donanımlı kütüphane açtık. Artık 3 tane kütüphanemiz gençlerimizin hizmetindedir. Sadece kütüphaneler değil, her tarafıyla yok yok denilecek kadar donanımlı ofis kurduk. Çocuklarımız mutlu olunca bizler daha çok mutlu oluyoruz. Gençlerimiz adına bizlerden desteklerini esirgemeyen sayın Hakkâri Valimiz Ali Çelik ve Yüksekova Kaymakamımız Ömer Çimşit’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Ll-117

“Artık sahura kadar çalışabiliyoruz”

Gençlerden Mehmet Atsız ise, “Yüksekova’da bu rahatlıkta ders çalışabileceğimiz fazla alanlarımız yoktu. Müdürümüz Sami Keskin'in vesile olmasıyla ilçemize yakışacak 5 yıldızlı bir kütüphane hizmeti bizlere sunuldu. Sahur vaktine kadar burada çalışıyoruz. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Bize bu imkânı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

L-9

Lll-7

Llll-1

Llllll

Lllllll

Kaynak: VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ