Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan’a Mustafa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş eşlik etti.

Erdoğan ve Elitaş’ı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Milletvekili Namık Tan karşıladı. İkili Genel Merkez’e girerken tokalaşacak poz verdi ve gazetecileri selamladı. Erdoğan ve Özel karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HELİKOPTERİ EŞLİK ETMEDİ

Erdoğan’ın gelişinden kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bayrak göndere çekildi. Erdoğan’ın ziyaretine Cumhurbaşkanlığı helikopterinin eşlik etmemesi ve konvoyundaki araç sayısının her zamankinden daha az olması dikkat çekti.

ÖZEL MYK'YI TOPLAYACAK

Saat 17.30 itibarıyla son bulan görüşme 1 buçuk saat sürdü. İki lider görüşmenin ardından bir açıklama yapmadı. Özel, görüşmenin ardından Erdoğan’a kapıda bekleyen makam aracına kadar eşlik etti. İkili genel merkezin kapısının önünde ve Erdoğan'ın makam aracının önünde el sıkıştı. Erdoğan, basın mensuplarına el sallayarak aracına bindi.

Özgür Özel'in MYK'yı toplayarak görüşmenin detaylarını kurmaylarıyla paylaşması bekleniyor.

AK Parti ve CHP genel başkanları 2016'dan sonra ilk kez 2 Mayıs 2024 günü bir araya gelmişti. Bu görüşmenin ardından Erdoğan'ın da CHP'ye bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmişti. Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezi'nin yeni binasının açılışı sebebiyle o dönemki Genel Başkan Deniz Baykal'ı ziyaret etmişti.

Editör: Erkan Çobanoğlu