ECEVİT BAY -SİRAÇ KARADENİZ/ YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinlikte İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde bayraklar ve Atatürk'ün fotoğraflarıyla Cumhuriyet Caddesi'ne kadar yürüdü.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kaymakam Ali Ekber Ateş, güzel ve anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ekip araçlarından sirenlerin çaldığı törene, 34 Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özay İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demir, Belediye Başkanı Tahir Saklı, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Yücel Yılmaz, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Ateş yaptığı açıklamada,"Cumhuriyetimizin 100 yılına girmiş bulunmaktayız. 100 yılımızı birçok etkinlikle kutluyoruz..Bugün de bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik.Cumhuriyet bizim için çok önemlidir.  Eğer bugün ülkemiz bağımsız özgür bir şekilde yaşıyorsak Cumhuriyetimizin sayesindedir. Yani sizlerin sayesindedir.Cumhuriyet demek halk demektir.Halk ne kadar çok bağımsızlığına özgürlüğüne eğitimine medeniyetine önem verirse Türkiye Cumhuriyeti yıllar boyunca yaşayacaktır" dedi.