SİRAÇ KARADENİZ - ECEVİT BAY / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Şemdinli Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Şemdinli Belediye Başkan Vekili Mehmet Halit Alp,  İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Şube Müdürü Maksut Kaya, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Fazıl Çallı, Şemdinli İlçe Özel İdaresi Müdür Vekili Faik Akbaş ve Şemdinli Karayolları Bakımevi Sorumlusu Yılmaz Kayhan katıldı.

Toplantıda, Şemdinli ilçesinde yürütülecek karla mücadele çalışmaları, yoğun kar yağışı ve soğuk hava sonucu ortaya çıkabilecek olumsuz ve acil durumlarda alınan ve alınacak tedbirler, hazırlıklar ve yapılacak çalışmalar görüşülerek değerlendirildi.

Vali Yardımcısı/İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ, Şemdinli ilçesinde karla mücadele kapsamında yapılacak olan çalışmalarda alınan ve alınacak tedbirleri görüşerek değerlendirmek ve ilgili birimler arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Karla mücadele ekiplerinin kış mevsiminin çetin geçtiği Hakkari'de vatandaşların mağdur olmaması için kardan kapanan köy ve mezra yollarına zamanında müdahale ederek, yeniden ulaşıma açmaya büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Karadağ, "İl merkezi ve ilçelerimizdeki ekiplerimiz birbirleriyle koordineli olarak çalışıyorlar. Amacımız kapanan yollarımızı en kısa sürede yeniden ulaşıma açmak ve vatandaşlarımıza gereken hizmeti sağlamaktır. Karla mücadelede büyük fedakarlık gösteren ekiplerimize teşekkür ediyoruz" dedi.