Valiler kararnamesi ile Kütahya ilinden Hakkari'ye atanan ve göreve başladığı ilk günden itibaren verdiği mesajlar ile dikkatleri üzerine çeken Vali ve Belediye başkan Vekili Ali Çelik ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şemdinli'deydi.

Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş ve Belediye Başkanı Tahir Saklı ile bir araya gelen Vali Çelik; ilçenin eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı ve asayiş konuları hakkında detaylı bilgiler aldı.

Bulduğu her fırsatta halkla bir araya gelen Vali Çelik, esnaf ziyareti yaptı, Çocukların büyük ilgi gösterdiği Çelik sohbet edip hayallerini dinlediği çocuklara “Her zaman yanınızdayım” mesajı verdi.

Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı'dan belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Ali Çelik, “Birlik ve beraberlik en büyük gücümüz. Hakkâri için taş üstüne taş koyan herkese elimden geldiğince destek olacağım” dedi.

Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Çelik, ilçenin asayiş ve güvenliği hakkında bilgi aldı.

İlçedeki temasları kapsamında Seyir Tepesi’ne geçen Vali Çelik, herkesin Şemdinli'nin eşsiz güzelliklerinin görmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra Nehri köyüne geçen ve burada bulunan Kayme Sarayı ile tarihi Taş Köprü'yü inceleyen Çelik bölgedeki tarihi yapıları gezdi.

Seyyid Tâhâ-i Hakkâri ve amcası Seyyid Abdullah Şemdini'nin kabirlerini de ziyaret ederek dua eden Vali Çelik, "Şair Necip Fazıl Kısakürek’in, “Şemdinli dağlarının içtim nur çeşmesinden, kurtuldum akreplerin ruhumu deşmesinden” mısralarını burada yazdığını hatırlatan Vali Çelik, “Rahmet ve bereketin, hizmet ve muhabbetin vesilesi olan güzel insanlara selam olsun” dedi.

Hakkâri’nin her köşesinin insanı kendisine hayran bıraktığını belirten Vali Çelik, “Bu duyguyu bugün Şemdinli’de de yaşadık. İlçemiz, tarihi, doğası ve kültürel zenginliğiyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet köşesi. Nehri Kayme Sarayı’nı ziyaret etmeli, tarihi Nehri Taş Köprü’de yürüyüşe çıkmalısınız. Herkesi Hakkâri’yi görmeye bekliyoruz” diye konuştu.

'Hakkâri’miz, her köşesinde insanı kendisine hayran bırakıyor' diyen "İlçemiz, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet köşesi. Mutlaka Nehri Kayme Sarayı’nı ziyaret etmeli, tarihi Nehri Taş Köprü’de yürüyüş yapmalısınız" şeklinde konuştu. / il sesi gazetesi