METİN TEK / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Hakkari Valisi Ali Çelik, Hakkari’ye valilik binasından yürüyerek çarşı merkezinde esnafı ziyaret etti.

Bununla beraber Vali Çelik, Hakkari ilçelerini gezip orada yaşanan sıkıntıları gidermek için talimatlar verirken, kentteki en büyük sıkıntıların başından gelen yol, su, elektrik ve alt yapı gibi konuların çözüme kavuşması için anında talimat vermesi de vatandaşları memnun ediyor. 

Bir valinin esnafı tek başına ziyaret etmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Cem İnce, “Yıllardır bölgemize çok sayıda vali ve kaymakam geldi. Ancak kimse Vali Ali Çelik kadar vatandaşa samimi gelmedi. Halkın sorunlarınla birebir ilgilenmesi, onların arasına karışıp dert ve sıkıntılarını dinlemesi bizleri memnun etti. Hakkâri ve ilçelerinin tüm sıkıntıları bitecek bu şekilde. Şehrimizde, bizimle ilgilenen vali var artık” dedi.

Vatandaşın arasına karışan bir valinin olmasının kendilerine mutluluk verdiğini dile getiren Mert Kara da, “Bizler yıllardır bu yakınlıktan yoksunduk. Bölgemize vali olarak atanan Ali Çelik’in ilk günden beri vatandaşın yanında olması bölge halkını memnun etti. Eskiden valiler vatandaşa sadece uzakta seslenirdi ve giderlerdi fakat şimdi bölgenin her sıkıntısına odaklanan bir vali var. Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.