MEHMET ÖZKAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Maç sonrası iki takımın voleybol takımı oyuncaları ile bir araya gelen Vali Çelik; 3-2 galibiyetle maçı kazanan Şanlıurfa Spor Kulübü takımını tebrik edip, Hakkari Gençlik ve Sportif Faaliyetler Kulübü takımına kaybetmenin kaybetmekten aldığımız dersleri ileri taşımak için bizlere bir fırsat olduğunu söyledi.

Maç sonrası basın mensuplarına röportaj veren Vali Çelik ‘’Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünlerde daha nice yüzyıllara ülkemizin birlik ve beraberlik içinde, her türlü alanda yüksek başarılarla, kazasız, belasız afetlerden uzak yeni bir adım atmasını temenni ediyorum. Tüm Hakkarili hemşerilerimizin ve ülkemizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’ dedi.

‘’Hakkari’ de ki sportif faaliyetlere sizler, bizler ve herkes elinden geldiğince destek vermeli’’

 Vali Çelik, ‘’Önemli olan sporun birleştirici gücü. Sporun; gençlere enerji verme gücünü kullanmak ve oradan ileri bir adım daha atmak. Hakkari’ de ki sportif faaliyetlere sizler, bizler ve herkes elinden geldiğince destek vermeli. Umarım daha iyi kazanımı olan, kazandığımız maçları da hep beraber seyrederiz. Bu bizi gururlandırır. Her alanda Hakkari’ de ki spor faaliyetleri devam etmeli. Voleybol bunun bir parçası. Kayaklı koşudan tutunda birçok alanda gençlerimizin eğilimleri, spora yönelimleri var. Onları da biz elimizden geldiğince destekleyeceğiz’’ dedi.