Olay, Başkale ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Oğulveren Mahallesi'ndeki yaylada meydana geldi. Oğulveren Mahallesi ile Mazılı mezrasında oturanlar arasında uzun süredir devam eden 'yayla arazisi' meselesi nedeniyle tartışma çıktı. İki yerleşim yerinde oturanlar, koyun sağmak için gittikleri yaylada Kavga etti. Kadınların da karıştığı taşlı sopalı kavgada 1'i kadın, 3 kişi yaralanırken, ihbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılırken, jandarma bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

BAŞKALE'DE ÇIKAN KAVGADA AŞİRET LİDERİNDEN AÇIKLAMA

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Oğulveren köyünde, köylüler arasında çıkan yayla kavgasında 3 kişi yaralandı. Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı ATLI'nın araya girmesiyle, olaya karışan taraflar ve mülki idari amiri ile yapılan görüşmeler sonucunda olayın büyümesi engellendi. Tarafların barıştırılması için ATLI'nın görüşmeleri devam ediyor.

İstanbul Çerkezköye sıçrayan kavganın haberini alan Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı ATLI, olay yerine müdahale ederek, iki tarafın sükunetini sağladı. İki ailenin selameti için mücadele eden herkese teşekkür ediyorum. Dedi

Editör: Erkan Çobanoğlu