Hakkari’de Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik başkanlığında asayiş toplantısı düzenlendi. Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Hakkari ve ilçelerinde 1- 29 Şubat arasında meydana gelen asayiş olaylarına ilişkin bilgiler aktarıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik bölgede meydana gelen trafik kazaları, aile içi şiddet, madde bağımlılığı, dolandırıcılık ve hırsızlık vakaları ile ilgili verileri paylaştı. 

Fcajgfy

Vali Ali Çelik yaptığı açıklamada, asayiş olaylarının yansımalarını bilgilendirmek için bir araya geldiklerini söyledi. Vatandaşları doğrudan etkileyen bazı parametrelerin olduğunu belirten Çelik şunları kaydetti:

"Bunların üzerinde özellikle yoğunlaşmış durumdayız. Bunların birinci önceliği organize suç örgütleri. Vatandaşımıza yönelik böyle bir uygulama içerisinde olan varsa yetkili savcılıklarımıza ve kolluk birimlerine ulaşmasını rica ediyoruz.Uyuşturucu ve zehir tacirleri mücadele konusunda arkadaşlarımızın sahada çok ciddi bir iradesi var.Bu iradeyi sahada göstermek için var güçleriyle çalışıyorlar. Narkotik olayları geçen yıl 10 olarak gözükürken sahada ki etkin mücadele kolluk birimlerinin etkin mücadelesi sonucunda şuan da 45 olay tespit edilip bunların failleri ile ilgili işlemler gerçekleştirilmiş. Burda ki artış oranı da yüzde 350 olarak gerçekleşti. Bu da şunu ifade ediyor olayların artışı üzerinde değil sahada var olan uyuşturucuyla mücadelede ki etkinliği gösteriyor.

Yüksekova’da meydana gelen olayların artışı sahada ki arkadaşlarımız performansıyla azaltmaya başladık. Şemdinli’de Narkotik Şube Müdürlüğü kurduk .Özellikle yurt dışı bağlantılı suç ve zehir tacirlerine ilişkin olarak ta mücadelemizi amansız ve sürekli olarak  devam ettirilsin.Tüm hemşehrilerimizden istirham ediyorum. Bunlara karşı mücadelemizi ancak güç birliğiyle yapabiliriz.Duydukları gördükleri her ne varsa bize bildirsinler.İnsani yönüyle vicdani yönüyle hukuksal bir sorumluluktur.Bu arkadaşlarımızın isimleri her zaman gizli kalacaktır. Bunlarla ilgili sürecin bir parçası olmayacaklardır