Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar ile mülki idare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı ve kaymakamların atamaları yapıldı.

Hakkari'de 3 ilçenin yeni kaymakamı belli oldu

Rize’nin Pazar ilçesi Kaymakamı Mustafa Akın Yüksekova Kaymakamlığı’na, Burdur Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar Şemdinli Kaymakamlığı’na, Burdur Tefenni kaymakamı Ömer Faruk Ateş Derecik Kaymakamlığı’na atandı.
YÜKSEKOVA'YA ATANAN YENİ KAYMAKAM MUSTAFA AKIN KİMDİR?

Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, 1981 yılında Konya'da doğdu. Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra sırasıyla, bir yıl süreyle TEDAŞ'ta, üç yıl süreyle Türkiye İş Kurumu'nda ve yine üç yıl süreyle Maliye Bakanlığında kamu hizmetlerinde bulunduktan sonra, 2011 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Bir yıl süre ile İngiltere University of Sheffield'da yabancı dil eğitimi aldı. Daha önce sırasıyla Burdur-Çeltikçi, Tokat-Artova, Burdur-Kemer, Çanakkale-Bozcaada ve Bayburt-Aydıntepe İlçe Kaymakamlıkları ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevlerini üstlenen Akın, 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Pazar ilçesine atanmış ve 20.09.2021 tarihinde görevine başlamıştır.

Kaymakam Mustafa Akın, evli olup, iyi dercede ingilizce bilmektedir. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna istinaden Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Yüksekova'ya atandı.


Ramazan Akın

ŞEMDİNLİ'YE ATANAN YENİ KAYMAKAM YUNUS EMRE AKPINAR  KİMDİR?

Aslen Kayseri'nin Sarız İlçesi'nden olan Kaymakamımız Osmaniye'de dünyaya geldi. 2004 yılında 75. Yıl İlköğretim Okulu, 2007 yılında 19 Mayıs Lisesi ve 2014 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. 2018 yılında İstanbul Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ve İstanbul Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 2019 yılında 107. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavında başarı sağlayarak mesleğe intisap etti. Mesleğe girişi ile beraber sırasıyla Mersin Valiliği'nde İl Merkez Stajı, Kızıltepe/Mardin'de 1. Kaymakam Refikliği ve Arhavi/Artvin'de 2. Kaymakam Refikliği görevlerini tamamladı. Ardından sırayla Osmaniye / Toprakkale Kaymakamlığına, Niğde/Altunhisar Kaymakamlığına ve Konya/Halkapınar Kaymakamlığına vekâleten atandı. 

19.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Atabey Kaymakamlığına atanan Yunus Emre AKPINAR,07.09.2021 tarihi itibarı ile atabey kaymakamlığı  görevine başladı.  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Atabey Kaymakamı olan Yunus Emre AKPINAR, Şemdinli'ye atandı.


Yunus Emre Akpınar

DERECİK'E ATANAN YENİ KAYMAKAM ÖMER FARUK ATEŞ  KİMDİR?
 Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk Ateş, 1994 yılında Hollanda/Amsterdam’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

        2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Kaymakamımız Ömer Faruk Ateş, Bilecik Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği Stajlarını Diyarbakır/Yenişehir ve Rize/Pazar ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatindeki Teftiş Stajlarını ise Denizli ve Adana illerinde tamamladı.

           Çorum/Ortaköy ve Konya/Çeltik ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

        Yurt dışı eğitimi için İngiltere/Londra’da 7 ay bulundu. 6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından 3 ay Malatya’da Koordinatör Kaymakam olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.  Tefenni Kaymakamı olan Ömer Faruk Ateş  İse Derecik'e atandı.

Ömer Faruk Ateş

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar ile mülki idare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı ve kaymakamların atamalarında Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit Isparta Eğirdir kaymakamlığına, Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş Artin Vali Yardımcılığı’na, Derecik Kaymakamı Abdülkadir Işık Hakkari Vali Yardımcılığı’na atandı.

Muhabir: VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ