ULAŞ GÜVEN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ GAZETESİ

İlçeye 34 kilometre uzaklıkta bulunan ve iran sınırına yakın olan Bağdaş köyünde ki 160 öğrenci ilk defa pizza yemenin mutluluğunu yaşadı.

Kurumsal bir firma işletmecisi Yüksekova’da pizza yemeyen çocuk kalmasın sloganıyla bir çalışma başlattı.

Bu kapsamda her hafta bir okula giden işletme sahibi orada ki öğrencilere pizza ikramında bulunuyor.

Şu ana kadar yaklaşık 10 bin öğrenciye ulaşan işletme sahibi bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyor.

İşletme sahibi Tuncay Tekirdağ  halkın sesi gazetesine yaptığı açıklamada, böyle  bir organizasyon yaptığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Çocukların gözlerinde ki mutluluğun tarifinin imkansız olduğunu  ifade eden Tekirdağ, Yeter ki onlara dokunalım. Her öğrencinin şehir merkezine inme imkanı yok. Ya da pizza ya ulaşma imkanı olmuyor. Biz de bu projeyle bütün çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Umarım bundan sonra da daha iyi olur. Şuan ki durum bizi çok mutlu ediyor.

Şuana kadar 10 bin öğrenciye ulaştıklarını vurgulayan Tekirdağ, özellikle şehirden uzak olan sınır köylerinde okuyan öğrencilere pizzayı ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu şekilde hem biz hem de öğrenciler mutlu oluyor. Pizzayı sadece televizyonda gören çocuklarımız var burada. Biz hepsine ulaşmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerden Mervan Çelik ise  Pizzayı televizyonda  görüyordum ilk defa yeme şansı buldum tadı da çok güzel.

Öğrencilerden  Zeynep Şirvan  da televizyonlarda ki reklamda pizzayı görünce canım çok çekiyordu. Hiç yemedim bugün okulda gördüğüm için çok sevindim.

Öğrencilerden Nergiz Piliç de  Sadece televizyonda gördüm. Şuan önümde yiyiyorum tadı da çok güzel.  inşallah bundan sonra da sık sık yeriz. Emeği geçenlere de çok teşekkür ediyorum. dedi.