VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ GAZETESİ

İlçenin Özgürlük Meydanı’nda bulunan Milano İş merkezinin zemin katında yer alan ''Dostlar Diyarı Bilardo salonu'' 70 kişinin katılımıyla 3 bant bilardo turnuvası başlattı.


Yüksekova'da 2 yıldır yapılan bilardo yarışmasına ilgi artarken, ''Dostlar Diyarı Bilardo salonu'' tarafından 3 bant yarışması gerçekleştirildi.
Dostlar Diyarı Bilardo Salonun sahipleri Abdulselam Dayan ve İbrahim Dayan, ‘’ 2 buçuk yıldır mekânımızı açtık tek hedefimiz Yüksekova ilçemizde spor dalında olan 3 bant bilardo geleneğini yaymak ve başardık da. Bu 2 yıl süre zarfında bu bizim 5. 3 bant turnuvamızdır. Başta Hakkâri merkez ve ilçemizde baya ilgi görüp yoğun katılım sağlandı. Gönül isterdi ki ilçemizde sadece bu aktiviteler bilardo üzerinde kısıtlı kalmasın. Bu tenis turnuvalarında da olur, başka bir spor dalı üzerinde de olur. Biz mekân sahipleri olarak elimizden geldikçe her zaman olduğu gibi yılda 2 defa 3 bant turnuvası düzenleyeceğiz. Yani turnuva birkaç haftas sürer. Şimdiden turnuvaya katılan oyuncu arkadaşlarımıza başarılar dileriz’’ İfadelerini kullandılar.