DEM Parti milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki ve Saruhan Oluç, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. 

“Başak Demirtaş’ın aday adaylığından çekilmesi birlikte görüşmeler sonucu alınmış kararlar”

Tiryaki, Demirtaş’ın siyaseti “moralle ve yakından” takip ettiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Kısa bir süre önce babasını kaybetti annesi yoğun bakıma kaldırıldı. Bunun etkisi hala üzerinde ama bunun dışında tam moralli gördük. Hepinize çok çok selamı vardı. Bir mesajı var, çokça tartışılan bir konu sevgili, Başak Demirtaş ‘Parti eğer uygun görürse böyle bir teklif getirirse, halklarımızın geleceği ve barış için’ adaylığa hazır olduğunu ifade etmişti. Sevgili Başak Demirtaş bugün yaptığı açıklama ile aday adaylığından çekildiğini ifade etti. Bütün bunların partimizin bilgisi dahilinde ve birlikte görüşmeler sonucu alınmış kararlar olduğunu bilmenizi isteriz”

Demirtaş dedi ki ‘Biriz bütünüz, aramızda ayrılık gayrılık yok'”

Oluç da Demirtaş’ın mesajına ek olarak şunları söyledi:

“Selahattin Demirtaş’ın sözleri ile ifade ediyorum. Dedi ki ‘Biriz, bütünüz aramızda herhangi bir ayrılık gayrılık yok. Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse pirim vermesin.’ Net olarak bu mesajı bir kez daha herkese iletmek istiyoruz”

Editör: HABER MERKEZİ