Yüksekova Halkın Sesi Gazetesi

14 Mayıs Pazar Günü gerçekleşen milletvekilliği seçimlerinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol) listesinden 28. Dönem Hakkari Milletvekili seçilen Vezir Parlak, Öznur Bartın ve Avukat Onur Düşünmez Valilik binasındaki ilçe seçim kurulundan mazbatalarını aldı.

Antalya'da seçim çalışması yapan Hakkari Milletvekillerinden Vezir Parlak'ın mazbatası HDP İl Eşbaşkanı Hümeyra Armut tarafından alınırken, Öznur Bartın ve Onur Düşünmez ise mazbatalarını Hakkari Valiliği 3. katında bulunan İlçe seçim kurulunda aldı.

Milletvekili Öznur Bartın Hakkari halkına teşekkür ederken, Milletvekili Avukat Onur  Düşünmez de halkın desteğini hatırlatıp, teşekkür etti.

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Hakkari'de Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 95 bin 810 oyla yüzde 62,45; AKP, 31 bin 644 oyla yüzde 20,23; CHP, 11 bin 86 oyla yüzde 7,25 aldı.

Mazbatalar alındıktan sonra milletvekilleri partililerle birlikte alkışlar eşliğinde HDP İl Örgütü’nün bulunduğu alana yürüdü.