14 Mayıs seçimleri için geri sayım başladı. Siyasi partiler seçim için hazırlıklarını sürdürürken, Millet ittifakı da saha çalışmalarına devam ediyor.

İttifakın Milletvekili adayları son bir haftadır Şemdinli ile derecik ilçesinde çalışma yaparken Kadın kolları başkanlığı da il merkezi ve köylerde kadın ziyaretleri gerçekleştiriyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Hakkari Kadın Kolları Başkanı Suzan Duran başkanlığındaki CHP'li kadınlar sahada Aile Destekleri Sigortasını anlattı.

Çalışma hakkında bilgi veren Duran, "Türkiye'deki yoksulluk ancak güçlü bir sosyal devlet kurumu tarafından adil gelir dağılımı ile son bulabileceğini söyledi.

Duran açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gelir düzeyi düşük veya hiç olmayan ailelerde kadını sosyal hizmetler kuyruğunda mağdur etmeden kendilerine ait banka kartları ile kadınları güven çemberine almayı hedefliyoruz. Ziyaretlerimizde özellikle CHP iktidarında ilk ay hayata geçecek Aile Destekleri projesini anlatıyoruz. kadınlara 'Aile Destekleri Sigortası'nı anlatıyoruz. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Hakkâri 'de de değişim rüzgarları esiyor. 13'üncü Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde 15 Mayıs sabahı ülkemizde kutuplaşmaların son bulacağına, hep birlikte kardeşçe, barış içinde çok güzel bir bahar yaşayacağımıza canı gönülden inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Millet İttifakı Milletvekili adayları Nazım Demir Adnan Hatipoğlu ve Sabır Diri ile Millet İttifakı bileşenlerinin il başkanları Şemdinli ilçesinde seçim çalışmalarına devam ediyor.