20 milyondan fazla öğrenci için ikinci dönem bugün başlıyor. Öğrenciler, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yaptı. İkinci dönem eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber tüm Türkiye’de olduğu gibi Hakkari'de de binlerce öğrenci ders başı yaptı.

 Hakkari Seyit Taha Ortaokulu’nda Şube Müdürü Oktay Kızılkaya ile beraber öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Durmadan çalışmaya devam edeceğiz dedi.

21-145Yılmaz; “Ara tatil sonrası eğitime bugün itibari ile başladık. Sayın Valimizin riyasetinde, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak devletimizin sağladığı kaynakları, etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, eğitimde, kaliteli sonuçlarla karşılaşmak için akademik başarı, okuma becerileri, sosyal kültürel etkinlikler, uluslararası projeler ve değerler eğitimi gibi öğrencilerin bütünsel gelişimleri gibi alanlarda, tüm eğitim camiamız ve tüm paydaşlarımızla birlikte vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

24-78

23-96

Kaynak: YÜKSEKOVA HALKIN SESİ