Muhalefet, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu sandıklara AKP’liler tarafından itiraz edildiğini, bu yüzden bu verilerin sisteme girilemediğini söylüyor. Erdoğan’ın oyu yüzde 50 ve altında kalırsa 28 Mayıs’ta ikinci tura gidilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, akşam saatlerinde dördüncü kez daha kameralar karşısına geçti. Mansur Yavaş, "İkinci tur ihtimali yüksek, Kılıçdaroğlu önde bitirecek" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, "Şu anda sisteme hala giriş yapılmayan 7,5 milyon oy var... Islak imzaların yüzde 70'e ulaştığını biliyoruz. 18.30'dan bu yana bazı verilere hiç dokunulmadı. İlginç bir kurgu var" dedi.

'YÜZDE 60'LARDA BAŞLAYAN MANİPÜLASYON YÜZDE 45'LERE İNDİ'

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Az önce de ifade ettiğim gibi sizin sisteminize güvenmiyoruz. Kendi verilerimize güveniyoruz. Zaten bizi yanıltmadı o da Anadolu Ajansı. 50.0'de neredeyse yarım saat tuttu. Devletin kurumu ama ne yazıkki bertaraf ettiğiniz Anadolu Ajansı'nı ne yazık ki bitkisel hayata soktunuz. Ama çıkaracağız. Bu sistemin hepimizi çok sıkıntıya soktuğunu biz biliyoruz. Bu ülkenin her yerinde makam araçlarıyla siyaset yaptılar. Milletimizin sıkıntısı zaten sistemle.

Baştan beri yaptığımız açıklamalarda yavaş yavaş gerçekler ortaya çıkıyor. Yüzde 60'larda başlayan manipülasyon yüzde 45'lere indi. Şu an sisteme girmeyen 7.5 oy var."