Türkiye ve dünyanın birçok yerinden gelen doğa, fotoğraf ve spor tutkunlarının katıldığı festival her yıl büyük ilgi görürken, bu yıl ise birçok farklı etkinliklerin yapılması planlanıyor. İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi tarafından düzenlenecek.

Doğa tutkunu için muhteşem alanlara sahip olan Kazan Vadisi ile Han Yaylası’nı ziyaret eden Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Belediye Başkanı Nazmi Demir, Çukurca Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tekel ve kurum amirleri, yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Kazan Vadisi’nin sesini sporla tüm dünyaya duyuracaklarını ifade eden Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, "Bu yıl ilçemizde düzenlenecek olan Çukurca 5. Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali için muazzam bir yer olan Kazan Vadisi’nde yamaç paraşütü, bisiklet yarışı, dağ yürüyüşleri gibi birçok etkinlik gerçekleştireceğiz. Kazan Vadisi’nin sesini sporla tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir ise bölgede birçok acının yaşandığını belirterek, Kazan Vadisi’nde artık huzurun ve güzelliklerin hakim olacağını söyledi.

63-59

61-115
 

Editör: Erkan Çobanoğlu