Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Vali Yardımcısı Furkan Berber ve İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ile birlikte Hakkâri Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 5000 öğretmenimiz ile yarıyıl tatili sebebiyle zoom uygulaması üzerinden görüşme gerçekleştirdi.

Gösterdikleri gayretler ve verdikleri emekler için öğretmenleri tebrik eden Vali Çelik, “Bu ulvi eğitim yolculuğumuzdaki her başarı hikâyesinin giriş, gelişme ve sonuç kısmında sizler varsınız. Sizlerin verdiği sinerjiyle motivasyonumuz yükseliyor. Bu nedenle zor bir coğrafyada hizmet eden siz değerli öğretmenlerimize, özel teşekkür etmek istedim” dedi.

Ülkemizin uluslararası alanda daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesinin hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlı olduğunu, bunun da göz bebeğimiz çocuklarımızın, nitelikli bir eğitim almasıyla ancak mümkün olabileceğini belirten Vali Çelik, “Bu anlamda en büyük görev de siz öğretmenlerimize düşmektedir. Bunun için de öğretmenlerimizin gelişme ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir karakterde olması gerekmektedir. Öğretmenlerimizin bu özelliklere sahip olacağına, devletimizi, milletimizi ve ilimizi, daha ileriye götürme konusunda her türlü fedakarlığı yapacağına inancım tamdır. Her birinize, ailelerinizle birlikte geçireceğiniz verimli bir tatil diliyor, sizlere ve ailelerinize selam ve sevgilerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: YÜKSEKOVA HALKIN SESİ