Vali Ali Çelik mesajında şunları paylaştı.

"Teknolojinin hızla ilerlediği, bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı; ancak aynı zamanda doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanın da bir o kadar kıymetli olduğu bu dönemde, doğru ve tarafsız haberlere ulaşmak hayati bir öneme sahip dedi.

Vali Çelik mesajının devamında, "Sizler, sadece birer haberci olmanın ötesinde, toplumun vicdanı, hafızası ve sesi olarak da önemli bir misyon üstleniyorsunuz. Bu zorlu görevi yerine getirirken dürüstlükten sapmadan, insan haklarına saygı göstererek, gerçekleri aktarmak için var gücünüzle çalıştığınızı görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Dijitalleşmenin her yanımızı sardığı bu çağda, iletişim hızla evrim geçiriyor. Ancak bu hızlı değişimde dahi dürüstlükten ve insan haklarından sapmadan, toplumu bilinçlendirmek adına sergilediğiniz çaba, gerçekten takdire şayan.

Demokrasimizin güvencesi olan sizler, sadece güncel olayları değil, aynı zamanda Hakkâri’mizin kültürel mirasını koruma ve gelecek nesillere aktarma konusunda da önemli bir rol oynuyorsunuz. İlimizin kalkınması için gösterdiğiniz gayretler ve şehrimizin güzelliklerini daha geniş kitlelere ulaştırma çabalarınız için her birinize yürekten teşekkür ediyorum.Bu özel günde, yorulmadan, yılmadan, mesleğini layıkıyla icra eden tüm gazetecilere içtenlikle teşekkür ediyor; başarılarının daim olmasını yürekten diliyorum.Sizler, toplumun gözü, kulağı ve vicdanısınız. İyi ki varsınız" dedi

Kaynak: ULAŞ GÜVEN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ