Yarın yapılacak yerel seçimlerde kimlik belgesi olmayan kişilerin mağduriyet yaşamamaları amacıyla Yüksekova İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü hafta sonu da vatandaşlara hizmet sunacak.

Yurt genelinde sandık başına gidecek milyonlarca seçmen 31 Mart’ta tercihlerini yapacak. 

Seçim günü oy kullanmak isteyen seçmenin kimlik kartı, pasaport ya da yeni tip ehliyet gibi resmi belgeyi sandık görevlilerine göstermesi gerekiyor. Kimlik kartını kaybeden seçmenler kimliğini ibraz edemezse oy kullanamayacaklar. 

Bu çerçevede seçmenlerin mağduriyet yaşamaması adına  Yüksekova İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Türkiye'nin tüm il ve ilçe nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerinde olduğu gibi 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimler nedeniyle hafta sonu vatandaşlara hizmet verecek. 

N N-17

Yüksekova ilçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Senar Sarı, vatandaşların seçimlerde mağduriyet yaşamamaları adına Cumartesi ve Pazar günleri 14 görevli personeliyle birlikte hizmet vereceklerini bildirdi.

602-13

Müdür Sarı, “Bakanlığımızın 26.03.2024 tarihli ve 626267 sayılı talimatları ile 30-31 Mart 2024 tarihlerinde ülke genelinde Nüfus Müdürlüklerinin açık bulundurulması ve “Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kağıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneği ibraz etmesi şarttır, hükmü yer aldığı talimat gereği, Yüksekova İlçe Nüfus Müdürlüğümüz tüm nüfus personeli ile tam kadro 30 Mart 2024 Cumartesi günü ve 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle, seçmenlerimizin taleplerine cevap vermek üzere idaremiz açık bulundurulacaktır. Bizler görevimizin başındayız. Yapılacak olan seçimin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

600-37