Yüksekova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren marketleri, lokantaları ve kafeleri denetledi.

Yüksekova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde; Marketlerde fiyat etiketleri, son kullanma tarihi ve raf kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlık gibi durumlar incelendi.
Özellikle soğuk ortamda korunması gereken gıda ürünlerinin, üretimden başlayarak sevkiyat, depolama ve sergileme gibi tüketime kadar tüm aşamalarında gıda güvenliği kriterlerine uygunluğunu ve özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan soğuk zinciri dikkate alınarak gerekli uyarılar yapıldı.

Kafe ve Lokantalarda ise özellikle hijyen denetimi yapıldı. Kurallara uymayan iş yerleri hakkında ise cezai işlem uygulandı. İlçedeki işletmelerde kapsamlı bir denetim gerçekleştirdiklerini belirten, Zabıta Müdürü Erdoğan Özeken, “Özellikle alışverişte vatandaşlarımızın da dikkatli olmalarını ve özellikle aldıkları ürünleri incelemelerini istiyoruz. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Yaptığımız kapsamlı denetimlerde eksiği olan ve kurallara uymayan iş yerleri hakkında yasal işlem başlattık. Başlatmış olduğumuz denetimlerimizin ilçe genelinde rutin ve programlı devam edeceğini de belirtmek isterim” dedi.

59-39

58-67

57-51

55-120

54-66

52-97

51-144

Muhabir: ULAŞ GÜVEN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ