VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

WhatsApp ihbar hattımıza ulaşan vatandaşlar, sık sık su kesintisi yaşadıklarını ve çoğu zaman musluklardan çamurlu su aktığını belirterek tepki gösterdi.

Son bir haftadır yaşanan yağışlardan dolayı vatandaşlar şehir şebekesinden akan çamurlu suyu gösterip tepkilerini dile getirdiler. Vatandaşlar çamur akan çeşmenin başında saatlerce beklediklerini ve buna rağmen çamurlu suyun akmaya devam ettiğini ifade etti.

“HEPİMİZ HASTA OLACAĞIZ”

Güngör Mahallesinde yaşayan bir vatandaş Yüksekova Belediyesine çağrıda bulunarak, " Hepimiz bu akan çamurlu sudan dolayı hasta olacağız. Eski su şebekeleri daha temiz, daha iyiydi. Yeni yapılan şebekelerde sular hep çamurlu akıyor.  Bir an önce belediye bu duruma çözüm bulması gerekiyor. Bir şey yapılsın artık! Biz bu çamurlu suya para ödüyoruz. Yetkililerden biran önce bu duruma çözüm bulmasını rica ediyoruz “dedi.

DAKİKALARCA ÇAMURUN AKIP TEMİZ SUYUN GELMESİNİ BEKLEDİK”

Yeni Mahallede oturan vatandaşlar ise, "Çeşmelerimizde adeta çamur akıyor. Dakikalarca çamurun akıp temiz suyun gelmesini bekledik ama yine de çamur aktı. Yetkililer bir an önce gerekeni yapmalı. Kendilerinin musluklardan akan suyun değil içmeye, el yıkamaya bile yaramıyor" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.