Hakkari Spor salonunda düzenlenen Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, parti olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Hakkari merkezi ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıtmak için bir araya geldiklerini belirterek, Yerel seçimlerde Hakkari dahil kentteki 8 belediye başkanlarının tamamını kazanmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Belediye Başkanları aday tanıtım toplantısında, partililere seslenen Zeybekçi katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti. 

13-207

Zeybekçi, “Oyunuzu kimseye vermeyin. Oyunuzu kendinize verin. Oyunuzu kucağınızdaki bebeğinizin geleceğine verin, Hakkari'nin, gençlerinizin geleceğine verin. Bu millete hizmet etmek gayesiyle çırpınan bir Cumhurbaşkanımız var. Türkün Kürt’ten başka dostu yok, Kürdün de Türk’ten başka dostu yok. Bu coğrafyada etle kemik gibi birlik ve beraberlik içinde aynı Allah'a Allahu ekber, aynı bayrağa bayrağım diyerek, aynı vatana vatanım diyerek, onun için Cumhurbaşkanımız öyle diyor. Tek millet, tek devlet, bayrak, tek vatan diye. Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Biz aynı Türkü'yü Türkçe de söylüyoruz Kürtçe de. Şunun sözünü veriyorum size. Hakkari ‘Ak hizmet’ belediyeciliği bayrağını belediye binasına çektiği haftada buraya gelip zeybek oynayacağım. Biz hiç kavga etmeye gelmedik. AK Parti'nin sloganıdır o. Biz gönüller yapmaya geldik” dedi.

11-311

Konuşmaların ardından adaylar sahneye çıkartılarak tanıtıldı. 

Düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, AK Parti Ekonomi Başkan Yardımcısı Cenap Aşçı, AK Parti Ekonomi Başkan Yardımcısı Zekeriya Arslan, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya, Genel Merkez Koordinatörü Emrullah Gür, Ak Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, içe ve belde belediye başkan adayları ile İl, İlçe ve Belde Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ve İl, İlçe ve Belde Teşkilat mensupları katıldı.

17-157

16-112

14-221

7-86

6-109

5-145

4-207

3-288

Muhabir: MEHMET ÖZKAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ