Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da miting düzenledi. Mitinge, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Mitingde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erzurum bugün bir rekor kırdı. Havalimanından buraya gelene rakam 130 bin kişi. Rabbime hamdediyorum. Ya Rab, bana bu Dadaşları yoldaş ettin, sana hamdolsun. İnşallah 14 Mayıs'tan sonra buraya teşekkür için tekrar geleceğim" diye konuştu.

'14 MAYIS'TA ASYA VE AFRİKA'DA YÜZ MİLYONLAR SEVİNECEK'

Seçimi kazanmaları halinde tüm milletin kazanacağını öne süren Erdoğan, "14 Mayıs'ta 81 vilayetiyle tüm Türkiye kazanacak. Türkler kadar, Kürtler de kazanacak. Sünniler kadar, Aleviler de kazanacak. AK Parti ve Cumhur İttifakı kadar CHP, İYİ Parti'ye, Saadet Partisi'ne ve diğer yavrucuklara gönül vermiş vatandaşlarımız da kazanacak. Sadece Türkiye ve 85 milyon Türk milleti sevinmeyecek. Gece yarısı bizim için ellerini semaya açan milyonlar sevinecek. Seccadeye ayakkabılarıyla basanlar değil kıblesi Kabe olanlar sevinecek. Umudunu Türkiye'ye bağlamış mazlum ve mağdurlar sevinecek. Ay yıldızlı al bayrağımızı görünce huzur bulan soydaşlarımız sevinecek. 'Daha adil bir dünya mümkün' çağrımıza kulak veren Asya ve Afrika'daki yüz milyonlar sevinecek" dedi.

'IMF BAŞKANI'NIN YÜZÜ KIZARDI AMA BEBECAN DA KIZARDI'

Türkiye'nin IMF'ye olan borcunun kendi iktidarlarında ödendiğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Bizden önce ekonomisi IMF komiserleriyle yönetilen güçsüz ve zayıf bir Türkiye gerçeği vardı, tamamen değiştirdik. Nasıl mı? Onu da söyleyeyim. Davos'tayız, yanımda o zaman ekonomiyle de ilgilenen Bebecan (Ali Babacan) vardı. Şimdi hava yapıyor, ekonomiyi ben şöyle bilirim, böyle bilirim falan filan. Orada IMF Başkanı'na dedim ki, siz alacaklarınızı tahsil ediyor musunuz? Ama Türkiye'ye siyasi talimat vermezsin çünkü Türkiye'nin Başbakan'ı benim, Türkiye'yi ben yönetiyorum. Tabi kızardı, bozardı ama Bebecan da kızardı, öyledir. 2013'te tamamen borcumuzu ödedik. Bunlar ne yaptılar? Gittiler otellerin odalarında CHP'nin bir malum sözcüsü var. Bir de İP'ten bir zamanlar Merkez Bankası'nda olan kişi var. Birlikte IMF'yle görüşmeler yaptılar. Güya bize akıl veriyorlar, 'IMF'den borç alın' diye. Biz dedik 'O kapıyı kapadık'. Artık bizim IMF ile ilişiğimiz yok. O gün bugündür yok. Bu ne demek biliyor musunuz? Biz bize yeteriz" diye konuştu.