VİYAN ORHAN - YÜKSEKOVA HALKIN SESİ
Hakkari'ye 45 kilometre uzaklıkta yer alan Kavaklı köyü sakinleri,  yıllardır yollarının asfaltlanmamasına tepki gösterdi. 
Yol güzergahında yer alan ve turizmin gözde yerleri arasında gösterilen Marinüs Şelalesi ve Kavaklı Şelalesi’ni görmeye gelen yüzlerce turistin de bu yolu kullanmak zorunda kaldığını belirten köy sakinleri, yollarının asfaltlanmasını istedi. 

"DEVLETİMİZ BU BÖLGELERLE DE İLGİLENSİN"
Yaklaşık 30 kilometrelik yolun bozuk olduğunu aktaran köy sakini İbrahim Biçer, “Yıllardır yollarımızda böyle iki araç yan yana geçemiyor. Tüm yol stabilize durumda. Karayolları ne genişletme ne de asfalt çalışması yapıyor. Bu yolun üzerinde 4 mezra 1 merkez mahalle bulunuyor. Çeltik mezrası, Armutlu mezrası, Yoncalı mezrası, Kavaklı köyü bunların arasındadır. İki araç yan yana gelince bir araç yarım saat beklemek zorunda kalıyor. Yol toprak olduğu için araç geçişlerinde hep toz duman oluyor. Yolumuz çok kötü. Ulaşım çok sıkıntılı.  Devletimizden  rica ediyoruz, yollarımızı yapın,  bu bölgelerle de ilgilenin. İnsan gibi bir yaşantı istiyoruz" dedi.