Yerel seçimlere saatler kala Yüksekova ilçesinde okullarda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Seçimde kullanılacak sandıklar ve oy kullanma kabinleri geceden okullara getirildi. Sabah ise sandık kurulu başkanları ve görevliler oy kullanılacak sınıfları kontrol etti.

84-74

279 sandığın kurulacağı ve 83 bin 282 kişinin oy kullanacağı ilçede tüm okullarına görevliler tarafından oy kabineleri ve sandıklar kuruldu. Yüksekova’da sabah 07.00’da başlayacak oy kullanma akşam 16.00 itibariyle sona erecek.

2024 yerel seçimler için Hakkari ve tüm ilçelerinde olduğu gibi Yüksekova ilçesinde de okullarda sandıkların yerleştirildiğini ifade eden Okul Müdürü Cevat İnaç, “Bugün itibariyle sandık kurulu başkanlarımız okula gelerek sandıkları kurmuşlardır. Yarın oy kullanacak seçmenin daha rahat oylarını kullanması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sandık kurul başkanlarımızla akşama kadar okulda olacağız. Bugün tüm düzenlemeler bittiği gibi yarında seçmeler okullarda oy kullanacaklar. Yarın ki seçimin ülkemize, vatanımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

86-72

83-67

82-96

81-156

80-325

Muhabir: VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ