ULAŞ GÜVEN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Hakkâri ve İlçelerindeki  Belediye Başkanları ve AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya'nın da yer aldığı ziyarete Millî Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu da eşlik etti.

Hakkâri'nin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu projeler ve taleplerin masaya yatırıldığı ziyarette Hakkâri merkezine yapılması planlanan 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi projesi ile Yüksekova ilçesinde 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapım projeleri ile Hakkâri Devlet Hastanesi Kalp Merkezinin ihtiyaçlarının karşılanarak tam teşekkül hizmet vermeye başlaması konuları da detaylıca ele alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hakkâri'nin sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönelik hazırlanan projelere gereken desteği sağlayacaklarını söyledi.

Vali Çelik’in Hakkâri il merkezi ve ilçelerinde sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi için doktor ihtiyacını da dile getirmesi üzerine Bakan Koca ihtiyaçların karşılanması için de gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

İlimiz adına, Sayın Bakanımızın Hakkâri'ye olan özel ilgisine teşekkür ediyorum

Bakan Koca'nın Hakkâri'ye olan özel ve yakın ilgisinin kendilerini çok memnun ettiğini belirten Vali  Ali Çelik, “İlimizdeki sağlık hizmetlerinin daha etkin ve hızlı bir şekilde sunulması Yüksekova ve Hakkâri merkezine ilave ek hastane yatırımları, açık kalp ameliyatları için Kalp Merkezinin acil açılması ve doktor ihtiyaçlarına konusunda gösterdiği hassasiyet için Sağlık Bakanımıza şahsım ve ilimiz adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.