VİYAN ORHAN - YÜKSEKOVA HALKIN SESİ Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda  kent genelinde yaşanan sayiş olayları değerlendirildi.

Hakkari Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz ve ilgili birim yöneticilerinin katıldığı asayiş toplantısında  5 - 11 Kasım tarihleri arasında Hakkari genelinde meydana gelen olayların analiz ve değerlendirmeleri yapıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; Hakkari Valisi Ali Çelik, haftalık bazda il genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarının %67, dolandırıcılık olaylarının % 50 oranında azaldığını söyledi.  Güvenlik birimlerine duyarlı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Çelik, uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti konusunda duyarlılık ve hassasiyetin en üst seviyede olması gerektiğini vurguladı. Vali Çelik, uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti ile ilgili yapılan önleyici faaliyet çalışmalarının arttırılması yönünde talimat verdi.