METİN TEK / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Esentepe Mahalle Muhtarı Turgut Atalay, Yeni Mahalle Muhtarı Kerem Demir ve Mezarlık Mahallesi Muhtarı Husret Baysal, ilçede yaşanan ve Karayolları Van Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan yol, kaldırım, ışıklandırma ve üst geçit gibi hizmetler için Bölge Müdürü Hasan Ali Arslan’la makamında görüştü.

Görüşmeler sonrası alınan kararlarda;

İlçenin Yeni Mahalle yolunda bulunan Sabancı ilk ve Ortaokulunun istikametinden, çevre yolundaki Baskınlar Düğün Salonunun yanına kadar kaldırımlar yapılacak.

İlçenin Esentepe Mahallesinde bulunan Pizok mevkiindeki TOKi’lerine giden yolun ortasındaki tehlike saçan derenin yan taraflarına korkuluk çalışmasına karar verilirken, yan taraflara ışıklandırma çalışması da yapılacak.

Muhtarlar ardından ilçenin İpekyolu’nda bulunan Abdullah Canan ve Esentepe Mahallesindeki YESE kavşağının açılması ve oraya üst geçidin bırakması için müracaatta bulundular.

Bununla beraber ilçenin elektriğinin daha kaliteli şehre aktarması için Van VEDAŞ Bölge Müdürlüğüyle görüşmeler sağladı.

Yüksekova’nın birçok sorun ve sıkıntısı için Van’da görüşmeler sağlandıklarını ifade eden muhtarlar, “Karayolları Van Bölge Müdürüyle görüşmeler yaptık. İlçenin birçok sıkıntısı için olumlu sonuçlar aldık. İnşallah kısa sürede bu çalışmalar başlayacak. Yüksekova’ya hayırlı olsun” dediler.