VİYAN ORHAN / YÜKSEKOVA HALKIN SESİ

Düzenlenen festivaller ve tanıtım çalışmalarıyla turizmde hareketliliğin arttığı İlçede,  sonbaharın gelmesiyle birlikte doğal güzellikleri ziyaretçilerine eşsiz bir renk cümbüşü sunuyor. Sarı, yeşil ve kahverenginin tonlarıyla bezenen doğa, farklı güzellikleri beraberinde getiriyor.

İlçeye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Suüstü (Şakîtan) köyünde sonbaharla sararan ağaçların ortaya çıkardığı rengârenk görüntüler doyumsuz manzaralar oluştururken, ilçede faaliyet gösteren Yüksekova Ekolojik, Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübün (yekdasder) üyeleri, düzenledikleri bisiklet turuyla eşsiz manzaranın keyfini çıkarttı.

“DOĞASI YEDİGÖLLER’İ ARATMIYOR”        

İlçede Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Ceylan Serbest, “Bugün Yekdasder kulübünün Suüstü köyüne düzenlediği bisiklet turuna eşlik ettim. Buranın doğası harika görünüyor. İlk geldiğimde Bolu’nun milli parkı olan Yedigöller’indeymişim gibi hissettirdi. Sonbaharın renkleri olan kırmızı, turuncu, sarı ve yeşilin olduğu harika bir yer” dedi.

Yekdasder Yönetim Kurulu Üyesi Harun Atalay ise,  Sonbaharın gelmesiyle sararan yapraklar ve 4 bin 200 rakımlı Cilo Dağları'ndaki beyaz kar örtüsünün oluşturduğu renk cümbüşü bize doyumsuz bir manzara sunuyor. Bizde bugün bu eşsiz manzara eşliğinde bir bisiklet turu düzenledik. Bize eşlik eden misafirlerimize çevreyi tanıtıp güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Yekdasder kulübü olarak mevsim gözetmeksizin ilçemizin tanıtmanın gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.